• Deň s Andersenom bez školskej tašky

• V pondelok 3. 4. 2023 sa uskutoční školské podujatie Deň s Andersenom bez školskej tašky.

Žiaci si prinesú na vyučovanie pomôcky na výtvarnú výchovu (výkresy, farbičky, farebné papiere, nožnice, lepidlá, fixky, lepiacu pásku, atď.), kúsky látky, staré noviny alebo časopisy, špajdle, stužku alebo klobúkovú gumu, desiatu a dobrú náladu.

Vyučovanie končí 5. vyučovacou hodinou, t.j. o 12:00.

ŠKD, Šikovné žabky, Modelársky krúžok a Športový krúžok budú prebiehať bez zmien.

• Zápis do 1. ročníka - elektronická prihláška

• Vážení rodičia budúcich prvákov,

kliknutím na nižšie uvedený odkaz už môžete elektronicky podať prihlášku do 1. ročníka ZŠ. Po zadaní potrebných údajov Vám systém vygeneruje jedinečný kód, ktorý si zapíšte a odložte pre prípad následnej opravy údajov v prihlášte. Prečítajte si všetky potrebné informácie v príspevku "Zápis do 1. ročníka".

Tešíme sa na všetkých budúcich prvákov.

Kolektív pedagógov ZŠ Báb

• Pasovanie prvákov za čitateľov knižnice 2023

• Dňa 10.03.2023 sa v škole uskutočnilo Pasovanie prvákov za čitateľov knižnice. Cieľom bolo sprístupniť svet kníh pre tých najmenších, prvákov. Celý priebeh pasovania bol obohatený rôznymi úlohami, hrami, či príbehmi z rôznych kníh. V priebehu hodín sme sa so žiakmi oboznámili s knižnicou, s knihou, autorom, či ilustrátorom. So žiakmi sme sa postupne naučili pravidlá knižnice a čitateľa, ktoré sme následne potvrdili čitateľským sľubom. Vrcholom podujatia bol slávnostný ceremoniál, v ktorom sa prváci stali skutočnými čitateľmi školskej knižnice. Celým programom ich sprevádzala Šípková Ruženka, ktorá ich zapečatenou knihou pasovala za skutočných čitateľov. Pri ceremoniáli nechýbala koruna, diplom, medaila i sladká maškrta.

Veríme, že sľub dodržia a v knižnici sa s nimi budeme pravidelne stretávať.

• Medzinárodné kostýmy

• Žiaci 8. ročníka prezentovali na hodine anglického jazyka svoje medzinárodné kostýmy. Pri prezentácii spomenuli, pri akej príležitosti sa kostým oblieka, z čoho pozostáva a ako si  ho zhotovili. Svoj prejav žiaci  zvládli výborne.

• Digitálny žiak

• Milí rodičia,

posielame Vám oznam o možnosti zapojiť sa do výzvy Digitálny žiak - možnosť žiadať o príspevok na počítačovú techniku.

Cieľové skupiny:

• žiaci, ktorí sú členmi domácnosti v hmotnej núdzi (príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima)
            • žiaci, ktorí majú vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že ich špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby vyplývajú výlučne z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí
            • žiaci, ktorí sú členmi domácností, ktoré neprekračujú 60% medián príjmu (na základe potvrdenia o výške príjmu, resp. doklad o nevykonávaní zárobkovej činnosti (napr. potvrdenie o nezamestnanej osobe)
            • žiaci prvého ročníka stredných škôl (pre rok 2022/2023)

Bližšie informácie nájdete na:

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

• Riaditeľka Základnej školy, Báb 225, Mgr. Henrieta Škodová,  podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 3 ods. 9 vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z.z, o podrobnostiach a organizácii školského roka na ZŠ

udeľuje žiakom 1.-8. ročníka riaditeľské voľno na  22. marca 2023

z organizačných dôvodov zabezpečenia celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka –Testovanie 9-2023.

• Majster periodickej tabuľky chemických prvkov

• Dňa 30. 1. 2023 sa v školskom laboratóriu uskutočnila súťaž pre všetkých zanietených a šikovných chemikov. Súťažiaci si zmerali svoje sily a preverili nadobudnuté vedomosti prostredníctvom písomného testu a ústneho poznávania značiek chemických prvkov.

Súťaž bola mimoriadne napínavá vďaka vyrovnaným výkonom súťažiacich, ktorí preukázali, že chémia ich naozaj baví. O umiestnení nakoniec rozhodla až rýchlosť pri poznávaní chemických prvkov. Súťažiaci sa nakoniec umiestnili nasledovne:

1. miesto - Maximilián Zábušek

2. miesto - Vanesa Polatová

3. miesto - Matej Hozák

Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ich ďalšie úspechy v podobných súťažiach.

• PREBERANIE ANTIGÉNOVÝCH SAMOTESTOV

oznamujeme Vám, že na základe Vami nahláseného záujmu zo dňa 8.12.-9.12.2022 si môžete prevziať  antigénové samotesty v počte 5 ks pre svoje deti v termíne od 2.02.2023 do 3.02.2023 v čase od 13:00 hod. do 16:00 hod. v budove Základnej školy, Báb 225.

• Vianočné trhy v škole

• Srdečne Vás pozývame na "Vianočné trhy", ktoré sa budú konať v stredu 21. 12. 2022 v priestoroch školy.

Výrobky našich žiakov si môžete zakúpiť v čase od 11:30 do 17:00.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Kolektív žiakov a pedagógov ZŠ Báb

• CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY

oznamujeme Vám, že vzhľadom na vysoké percento respiračných ochorení v našej škole- 64,48% chorých žiakov a na základe rozhodnutia RÚVZ v Nitre  budú mať žiaci chrípkové prázdniny v termíne  od 13.12.2022 do 19.12.2022 (vrátane).

Ďakujeme za pochopenie